Vidíte historickú verziu tejto stránky. Pozrite si aktuálnu verziu.

Porovnať s aktuálnou verziou Zobraziť históriu stránky

Verzia 1 Ďalej »

Pre diagnostiku a prípadne zmenu nastavení bežiacej SGCom inštancie je možné použiť príkazy odoslané zo systémovej konzoly D2000 subsystémom Runtime intercom. Aby dostupné rozhranie pre zadávanie príkazov, je potrebné spustiť systémovú konzolu s parametrom z príkazového riadku /ARTI.
sysconsole.exe /ARTI
Rozhranie sa otvára z kontextovej ponuky k danému procesu

V rozhraní je nutné vybrať príkaz v tvare JAPI::<instanceName>(HOBJ).

Do parametra príkazu sa píše úloha, ktorú má vybraná inštancia SGCom-u vykonať. O výsledku príkazu sa cez rozhranie nedozviete. Výsledok je zapísaný jedine do LOG-u.

Príkaz SetLogLevel – zmena úrovne podrobnosti LOG-u

Umožňuje zmeniť úroveň podrobnosti zaznamenávania správ do LOG-u počas behu aplikácie, pretože zo súboru z nastaveniami sa načítajú iba raz pri štarte. Príkaz má tvar:
SetLogLevel <subsystem> <level>
Nasleduje príklad príkazu, ktorým sa nastaví úroveň INFO do subsystému sk.ipesoft.sgcom.hdlc.
SetLogLevel sk.ipesoft.sgcom.hdlc INFO

Príkaz Show – komplexná analýza konfigurácie

Umožňuje získať prehľadný výpis o zvolenej časti konfigurácii. Aktuálne je podporené zobrazenie konfigurácie pre logické zariadenie podľa jeho ID. Príkaz v uvedenom príklade spôsobí výpis pre zariadenie 3.
SHOW config LD 3
Výpis obsahuje konfiguráciu entity LogicalDevice ako aj príslušných PhysicalDeviceConnector a hierarchicky tiež súvisiacich DataPointSet-ov a do nich zaradených DataPoint-ov, aj s ich plánovanými zbermi a odovzdávaniami.

Príkaz JPQL – nízkoúrovňový prístup ku konfigurácii a do DataStorage

Umožňuje zadať JPQL príkaz do konfiguračnej alebo DataStorage databázy a vypísať výsledok do LOG-u. Primárne slúži na zadávanie SELECT príkazov, ktorými je možné zistiť aktuálny stav konfigurácie, na základe ktorého možno lepšie analyzovať nechcené správanie aplikácie. Príkaz má tvar
JPQL <data|config> <jpql command>
Pozor: príkazy nie sú aplikačne kontrolované, sú priamo zadané do príslušnej databázy. Deštruktívnymi operáciami ako INSERT, UPDATEDELETE je možné navodiť nepredvídaný stav.
Nasleduje príklad príkazu, ktorým sa zobrazia všetky entity typu DeviceType.
JPQL config SELECT d FROM device_type d

  • Žiadne štítky