Editácia všetkých objektov v procesoch D2000 CNF prebieha v konfiguračnom okne, ktorého určitá časť obsahu je spoločná pre všetky editovateľné objekty a časť závisí od typu editovaného objektu.
Konfiguračné okno pre objekt typu Resource pozostáva z nižšie uvedených častí (stránok), ktoré obsahujú príbuzné parametre.
Základné vlastnosti
Logické skupiny
Parametre
Základné vlastnosti
Popis
Textový reťazec popisujúci daný objekt Resource. Maximálny počet znakov: 128.
Možnosť použiť Slovník (pre otvorenie stlačte CTRL+L).
Typ hodnoty
Návratový typ hodnoty objektu Resource.
Parametre
Súbory a adresáre je možné vložiť tlačidlom "Vybrať súbor/adresár", prípadne presunúť (drag and drop) z windows explorera alebo inej aplikácie.
Java scope
Objekt resource je možné použiť ako kontajner pre java knižnice - adresáre tried alebo .jar súbory. Knižnice budú potom dostupné pre java eventy a schémy. Prepínač
Java scope určuje rámec, v ktorom sa knižnice nahrajú do JVM.
Možnosti sú:
- -- - objekt nie je java knižnica.
- JVM - knižnica, resp. definície tried a ich statické dáta sú zdieľané celou JVM a sú nemenné až do skončenia behu JVM.
- Session - knižnica, resp. definície tried a ich statické dáta sú nahraté pre každú session zvlášť a zdieľané eventmi a schémami otvorenými v rámci danej session.
- Runnable - knižnica, resp. definície tried a ich statické dáta sú nahraté pre každý event/schému zvlášť a nie sú zdieľané inými schémami/eventmi.
Ak aplikačný programátor urobí zmeny v knižnici a uloží ju, eventy/schémy pri následnom otvorení použijú už novú definícu tried z knižnice bez potreby reštartu procesu, resp. JVM.
Poznámka: Kvôli zníženiu spotreby pamäte JVM sa v produkčnom nasadení preferuje používanie JVM scope, pre špecifické prípady aj Session scope (pre dosiahnutie chovania typu "session singleton"). Pri vývoji aplikácie je v mnohých prípadoch praktické používať Runnable scope, odpadne tým nutnosť reštartovať EVH/HI po zmene resource.
Resource používajú všetky procesy okrem
Resource používajú iba procesy
V určitých prípadoch, napr. pri potrebe použiť dve rôzne verzie java knižnice na rôznych EVH, je možné špecifikovať, ktoré procesy daný resource budú používať a ktoré nie. Chovanie filtra je možné konfigurovať ako exkluzívne (tzv. blacklist) alebo inkluzívne (tzv. whitelist). Do textového políčka je možné uviesť bodkočiarkou oddelené masky mien procesov. Napr. text forwarder.evh;*.hip znamená pri inkluzívnom filtri, že resource bude používané procesom forwarder.evh a všetkými procesmi HI.
Synchronizovat obsah resource na súborový systém klienta
Prepínač umožňuje zapnúť/vypnúť automatickú synchronizáciu obsahu resource na disk klientskeho procesu.
Súvisiace stránky:
0 komentárov