Postup inštalácie modulu tomcatspnego pre podporu TCL autentifikácie do webservera Apache Tomcat
Tento dokument popisuje inštaláciu a konfiguráciu autentifikačného modulu tomcatspnego do webservera Apache Tomcat na platforme Windows. Modul umožňuje, aby tenký klient využíval TCL autentifikáciu, t.j. užívatelia vo Windows doméne (v intranete alebo prihlásení cez VPN) majú prístup k aplikácii na základe svojho prihlásenia do domény, bez nutnosti zadávať užívateľské meno a heslo v prihlasovacom dialógu v internetovom prehliadači.
Predpokladá sa, že webserver Apache Tomcat je nainštalovaný do adresára C:\Program Files\Apache Software Foundation\Tomcat 6.0.
Postup inštalácie
- Stiahnite zo stránky projektu tomcatspnego (http://tomcatspnego.codeplex.com), zo sekcie Download, aktuálnu verziu (použitý trunk-20022010.zip).
- Zo stiahnutého súboru vyextrahujte súbor, ktorého meno začína trunk-dll (použitý trunk-dll-20022010.zip).
-
Z tohto súboru vyextrahujte dynamické knižnice dll\vc90\SSPAuthentification.dll a dll\vc90\SSPAuthentification64x.dll a nakopírujte
ich do adresára C:\Program Files\Apache Software Foundation\Tomcat 6.0\bin.
Poznámka: SSPAuthentification.dll sa použije pre 32-bitovú inštaláciu Tomcat na 32 a 64 bitových Windows, SSPAuthentification64x.dll sa použije pre 64-bitovú inštaláciu Tomcat na 64 bitových Windows. Pokiaľ by autentifikácia nefungovala, sú k dispozícii ešte verzie súborov dll\PLatformSDK2003x64\SSPAuthentificationx64.dll a dll\vc2003\SSPAuthentification.dll. - Vyextrahujte aj súbor jar\tomcat6\frdoumesppitc6.jar a nakopírujte ho do adresára C:\Program Files\Apache Software Foundation\Tomcat 6.0\lib.
- Pokiaľ ste ešte nedistribuovali web aplikáciu na web server pomocou programu TCLDeployer, urobte tak teraz. Ďalší postup predpokladá, že web aplikácia sa nachádza v adresári C:\Program Files\Apache Software Foundation\Tomcat 6.0\webapps\mojaApp.
-
Do adresára C:\Program Files\Apache Software Foundation\Tomcat 6.0\webapps\mojaApp nakopírujte vyextrahovaný adresár
example\authbysspi\META-INF. Obsahuje súbor context.xml s textom:
<?xml version='1.0' encoding='utf-8'?> <Context> <Valve className="fr.doume.authenticator.SSPAuthenticator" /> <Realm className="fr.doume.realm.WindowsRealm" /> </Context>
- Do súboru C:\Program Files\Apache Software
Foundation\Tomcat 6.0\webapps\mojaApp\WEB-INF\web.xml doplňte
bezpečnostnú sekciu na konci sekcie <web-app>:
<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1"?> <web-app> ... <security-constraint> <display-name>Example Security Constraint</display-name> <web-resource-collection> <web-resource-name>Protected Area</web-resource-name> <!-- Define the context-relative URL(s) to be protected --> <url-pattern>/idom.html</url-pattern> <url-pattern>/d2was_service2</url-pattern> <!-- If you list http methods, only those methods are protected --> <http-method>DELETE</http-method> <http-method>GET</http-method> <http-method>POST</http-method> <http-method>PUT</http-method> </web-resource-collection> <auth-constraint> <!-- Anyone with one of the listed roles may access this area --> <role-name>MYDOMAIN\MYGRP</role-name> </auth-constraint> </security-constraint> <!-- Default login configuration --> <login-config> <auth-method>BASIC</auth-method> <realm-name>Example Spnego</realm-name> </login-config> <security-role> <role-name>MYDOMAIN\MYGRP</role-name> </security-role> </web-app>
Pre prihlásenie do domény použite v URL idom.html namiesto index.html.
Príklad:
http://hostname[:port]/mojaApp/idom.html[?alias]
Názov domény a skupiny užívateľov MYDOMAIN\MYGRP nahraďte vlastnou doménou a skupinou užívateľov, ktorí majú povolený prístup k web aplikácii s povolenou TCL autentifikáciou.
Poznámka: Možné je špecifikovať aj doménu a skupinu užívateľov MYDOMAIN\everyone alebo iba everyone, takže prebehne úspešná autentifikácia všetkých doménových užívateľov voči web serveru. Zjednoduší to správu užívateľov a z bezpečnostného hľadiska to nie je veľké riziko, keďže následne ešte D2000 server kontroluje, či užívateľ existuje v konfigurácie aplikácie a či má povolenú TCL autentifikáciu v Metódach autentifikácie. - Ak ste ešte nevytvorili na doménovom serveri skupinu užívateľov (v našom príklade MYGRP), môžete tak urobiť teraz.
- Všetkým užívateľom, ktorí majú mať povolenú TCL autentifikáciu, treba povoliť túto možnosť v konfigurácii Metód autentifikácie. Pritom názov užívateľa v D2000 a názov užívateľa v doméne musí byť rovnaký.
- Názov domény musí byť nakonfigurovaný v parametri Doména.
Poznámka 1: Aby TCL autentifikácia fungovala v prehliadači Mozilla Firefox (od verzie 3.0), treba ho nakonfigurovať, aby podporoval Kerberos autentifikáciu pre konkrétny web server:
- Choďte na URL adresu about:config. Pokiaľ sa zobrazí varovanie, potvrďte ho.
- Vo filtri zadajte masku network.negotiate.
-
Do nastavení network.negotiate-auth.delegation-uris a network.negotiate-auth.trusted-uris pridajte názov vášho web servera, voči
ktorému má Firefox použiť Kerberos autentifikáciu, na ktorej je TCL autentifikácia založená.
Pokiaľ sa aplikácia nachádza na viacerých web serveroch alebo máte viacero aplikácií, názvy serverov treba oddeľovať čiarkou.
Príklad: myweb1,myweb2,myapp3
Poznámka 2: Po pridaní doménového užívateľa do skupiny užívateľov (v našom príklade MYGRP) sa musí užívateľ odhlásiť a znovu prihlásiť do Windows, aby bol naozaj v skupine užívateľov (keďže získavanie oprávnení sa deje počas procesu prihlasovania). Medzitým užívateľ nebude úspešne prihlásený TCL autentifikáciou a zobrazí sa zvyčajné prihlasovacie okno ponúkajúce zadanie užívateľského mena a hesla.
Súvisiace stránky:
0 komentárov